Špindlerův Mlýn – Bouda U Bílého Labe

Čauky všichni OUTDOORovi.

Přicházíme s naším prvním rodinným výletem, který si myslíme, že zvládnou nejspíš všichni. Cesta je jednoduchá, nenáročná a většinu trasy tvoří alfaltový povrch.
Káru jsme zaparkovali v centru Špindlerova Mlýna, asi za 100 kč na celý den. Nebylo moc na výběr.
Nejmladší členku rodiny jsme naložili na kočár (v tu dobu ještě klasický, těžký městský, se kterým jsme se trošku nadřeli :-)), a vydali se na první tůru. Cesta vedla po modré směrem k hezkému lanovému centru, kde je možné strávit spoustu času. Určitě se tu vyřádí děti, ale i dospělí. 🙂 Pokračujeme a cestou míjíme lanovku Ski areálu Medvědín, která Vás vyveze na její vrchol, kde je skvělé zázemí a velké dětské hřiště, ale o tom až v dalším tipu na výlet :-). Jdeme dále podél Bílého Labe, které nás uchvátilo. Po pár kilometrech je rozcestí Pod Dívčí strání, kde změníme směr a to na Weberovu cestu. Odtud je to jeden vodopád za druhým (Velký vodopád, vodopád Velký skok, Balvanový vodopád, Dlouhý vodopád a Plotnový vodopád). Příroda je tu velmi různorodá, určitě tohoto výletu nebudete litovat.
V cíli stojí krásná dřevěná Bouda u Bílého Labe, kam určitě zajděte na osvěžující drink, pivo či chuťovku. Určitě vyberete.
No a stejnou cestou se vrátíte zpět, ale to Vám vadit nebude, protože procházka je to opravdu kouzelná.
Na tůru, která sice není nějak náročná, doporučujeme mnohem lepší variantu, kterou již máme vyzkoušenou a to lehký a sportovní kočárek Thule Urban Glide 2. 🙂

To je pro dnešní výlet vše, tak doufáme, že budete spokojení a plní zážitků jako my.

Děkujeme OUTDOORovi

INFORMACE:

  • délka trasy 11 km
  • převýšení cca 300 m
  • cesta vhodná pro kočárky